Korek ścienny

podkłady korkowe

Korek naturalny - ekologiczny i trwały

Korek a ściśle kora pochodzi z gatunku drzewa Dąb korkowy, który porasta rozległe obszary półwyspu iberyjskiego, w szczególności Portugalii. Jego zbiór odbywa się wówczas, gdy drzewo dorasta do 12 m wysokości i średnicy co najmniej 60 cm, co odpowiada wiekowi 20-25 lat. Okorowanie dębu odbywa się co 9 lat, tak by komórki w pełni się wykształciły a jego kora osiągnęła odpowiednią grubość. 


Korę pozyskują wykwalifikowani pracownicy, którzy nacinają ją bez szkody dla samej rośliny. Jest to wyjątkowo elastyczny materiał, który nabiera w pełni swoich właściwości po należytej obróbce termicznej. 


Korek posiada szereg cennych właściwości a za najważniejsze uważa się:

  • wysoką izolację termiczną i akustyczna, która zapewnia ochronę przez zimnem i wysoką temperaturą a także hałasami, czyniąc powierzchnie pokryte korkiem przyjemnie ciepłe;
  • antystatyczność oraz neutralność, które czynią z niego materiał odpowiedni nawet dla alergików;
  • lekkość i elastyczność;
  • odporność bakteryjna i grzybicza;
  • obojętność chemiczna.Korek wykorzystuje się w formie podkładów korkowych oraz materiałów służących do izolacji podłóg i ścian. Korek ekspandowany  jest szeroko stosowany w budownictwie, jako jedna z najlepszych form uszczelniania termoizolacji budynków. Ponadto znany jest jako motyw dekoracyjny przy produkcji podkładek, tablic korkowych oraz donic i wieszaków.

Warto Nas wybrać

Sprowadzamy surowiec najwyższej klasy, prosto z Portugalii, który został przebadany i zebrany zgodnie z wszelkimi wymogami. 

Ceny naszych produktów są przystępne, wykonujemy również projekty na zamówienie. 

Proponujemy: tablice korkowe, ściany z korka, podkładki korkowe oraz wiele innych interesujących artykułów


Pełna oferta na podkład korkowy dostępna tutaj: